بررسی یک معمار برای انتخاب سیستم عایق رطوبتی

چندین ملاحظات وجود دارد که یک معمار یا طراح عایق رطوبتی باید قبل از انتخاب یک سیستم عایق رطوبتی بررسی کند. برخی از ملاحظات عبارتند از:

تصرف
میز آب
ویژگی های خاک
پایداری بستر
دنباله ساخت و ساز
سابقه
ریسک در مقابل هزینه
سهولت کاربرد
اشغال: عوامل مهم طراحی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از تحمل خطر نشت و حساسیت به رطوبت یک فضای اشغال شده. نشتی در مکان‌هایی با ذخیره‌سازی کتاب، انبار آثار هنری، ایزوگام دیوار عمودی اتاق‌های کامپیوتر، تابلو برق و امکانات پزشکی غیرقابل تحمل است.

این نوع تاسیسات همچنین نیاز به کنترل شدید رطوبت دارند. نفوذ هوا می تواند به اندازه نفوذ آب در تاسیسات حساس مضر باشد. امکانات پزشکی، آزمایشگاه های تحقیقاتی و آزمایشی ایزوگام شرق پوشش در این طبقه بندی ها قرار می گیرند.

طراحی غشاء مناسب برای تأسیسات فوق الذکر به عایق رطوبتی جانبی مثبت با غشای نفوذپذیر بخار کم نیاز دارد.

جدول آب: سطح جدول آب یک ملاحظه مهم است که نه تنها نوع عایق رطوبتی مورد نیاز را تعیین می کند، بلکه بر اساس کد، آیا اصلاً به عایق رطوبتی نیاز است یا خیر. آئین نامه بین المللی ساختمان ایجاب می کند که عایق رطوبتی یا عایق رطوبتی در تمام سازه های زیر سطحی که سطح آب زیرزمینی حداقل 6 اینچ زیر دال زمین نگهداری می شود، اعمال شود.

یاتاقان های دقیق خاک – تکمیل شده توسط یک مهندس عمران ذیصلاح – قبل از طراحی ضد آب مورد نیاز است. در نیمکره شمالی، سطح ایستابی معمولاً پس از ایزوگام نما شرق ذوب بهاره که زمین را اشباع کرد، بالاترین سطح است.

سطح ایستابی پس از تبخیر رطوبت سطح در تابستان کمترین میزان را دارد. طراحی عایق رطوبتی مناسب باید بر اساس حداکثر سطح ایستابی برای سایت باشد.

مواد عایق رطوبتی منحصر به فرد هستند زیرا معمولاً در معرض شرایط بسیار سخت تری نسبت به سایر اجزای بیرونی ساختمان قرار دارند. بیشتر عناصر نوردهی به طور مداوم ایزوگام سقف شیروانی در سطح ضد آب وجود دارند و مانند سایر اجزای بیرونی از بین نمی روند.

 • منابع:
  1. Guidelines for Proper Waterproofing Design
 • تبلیغات: 
  1. پیدا شدن طلا های حضرت سلیمان در مصر!
  2. رفتگر خوش شانسی که ثروتمند شد!
  3. رنگ روغنی رئیس جمهور را از تصادف وحشتناک نجات داد
  4. ساخت دفتر با الیاف نقره برای شاهزادگان مصری!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.