حمل شبانه کارتن ضایعات همدان با هواپیمای مسافربری حادثه ساز شد

کارتن ضایعات همدان که به آن مقوا راه راه نیز گفته می شود، یک ماده قابل بازیافت است که توسط مشاغل کوچک و بزرگ بازیافت می شود تا در هزینه های دفع زباله صرفه جویی شود.

بازیافت کارتن عبارت است از پردازش مجدد و استفاده مجدد از ورق های ضخیم یا کاغذهای چندلایه سفت که استفاده شده، دور ریخته شده یا به عنوان زباله در نظر گرفته شده است.

جعبه های کارتن معمولاً کاغذهای سنگین یا ضخیم هستند که به دلیل دوام و سختی معروف هستند. نمونه هایی از مقوا شامل جعبه های بسته بندی، کارتن تخم مرغ، جعبه کفش و جعبه غلات است.

به لطف مادرم، حتی یک جعبه کارتن راه خود را به جامعه پیدا نکرده است. ما هدایایی را در جعبه هایی از فروشگاه هایی دریافت می کنیم که بیست سال پیش از کار افتادند.

بازیافت برای ما خوب است زیرا نه تنها با کاهش آلودگی محیط زیست ما را از خراب شدن نجات می دهد، بلکه باعث حفظ منابع ارزشمند و ایجاد شغل می شود.

سپس مواد خمیر شده با خمیر جدید مخلوط می‌شود، معمولاً از تراشه‌های چوب که در نهایت به جامد شدن و سفت شدن ماده حاصل کمک می‌کند.

سپس مواد خمیر از طریق یک فرآیند فیلتر کردن جامع گرفته می شود تا از شر تمام مواد خارجی موجود و همچنین ناخالصی هایی مانند رشته ها، نوار یا چسب خلاص شود.

کارتن

خمیر کارتن بیشتر به محفظه ای می رود که در آن آلاینده هایی مانند پلاستیک و منگنه های فلزی از طریق یک فرآیند سانتریفیوژ مانند حذف می شوند.

پلاستیک ها در بالا شناور می شوند در حالی که منگنه های فلزات سنگین به پایین می افتند و پس از آن حذف می شوند.

فرآیند بعدی، جوهرزدایی، شامل قرار دادن خمیر کاغذ در یک دستگاه شناور متشکل از مواد شیمیایی است که هر شکلی از رنگ یا جوهر را از طریق یک سری فیلتر کردن و غربال کردن از بین می‌برد.

این مرحله فرآیند تمیز کردن نیز نامیده می شود زیرا خمیر را به طور کامل تمیز می کند تا اطمینان حاصل شود که برای مرحله پردازش نهایی آماده است.

در این مرحله، خمیر کاغذ تمیز شده با مواد تولیدی جدید مخلوط می‌شود و پس از آن، روی تسمه نقاله مسطح و سطوح استوانه‌ای گرم شده خشک می‌شود.

همانطور که خمیر کاغذ خشک می شود، از یک ماشین خودکار عبور می کند که آب اضافی را فشار می دهد و تشکیل رول های بلند یک ورق جامد از الیاف به نام تخته های خطی و مدیوم ها را تسهیل می کند.

تخته های آستری را لایه به لایه به هم می چسبانند تا یک کارتنی جدید درست شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.