محصولات پوستی که با آویشن ساخته شدند

عطر
اکنون می توانید محصولات ارگانیک و طبیعی مراقبت از پوست را در اکثر خرده فروشی ها پیدا کنید و بسیاری از آنها حاوی آویشن هستند. آویشن همچنین یک ماده محبوب در دئودورانت های طبیعی آویشن شیرازی خشک است و اغلب در پات پوری گنجانده می شود.

می توانید از اسانس آویشن در پخش کننده رایحه درمانی استفاده کنید تا به طور بالقوه از مزایای خواص تقویت کننده خلق و خوی آن بهره مند شوید، اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

حالت
اسانس آویشن اغلب برای مقاصد معطر و درمانی استفاده می شود زیرا ماده فعال آن کارواکرول است. در یک مطالعه حیوانی در سال 2013 نشان داده شد که کارواکرول آویشن کوهی شیرازی غلظت سروتونین و دوپامین، دو هورمون تنظیم کننده خلق و خو را افزایش می دهد.

اگر به طور منظم از روغن آویشن یا آویشن استفاده می کنید، ممکن است تأثیر مثبتی بر احساسات و خلق و خوی شما داشته باشد. با این حال، مطالعات انسانی بیشتری مورد نیاز است.

آشپزی
آویشن یک ماده فوق‌العاده است که در غذاهای سراسر جهان، به‌ویژه در فرانسه، ایتالیا و در سراسر دریای مدیترانه استفاده می‌شود. آویشن یک ماده اصلی در این سس پستو است که گیاه آویشن می توانید از آن به عنوان چاشنی استفاده کنید یا به پاستا یا برنج اضافه کنید.

هنگام تهیه گوشت یا مرغ می توان از برگ های تازه یا شاخه های کامل استفاده کرد. آویشن همچنین یک ماده عالی برای استفاده با ماهی است، مانند این دستور غذای ماهی سفید سالم برای قلب.

این ماکارونی گندم کامل و پنیر با قارچ و آویشن یک غذای مورد علاقه بزرگسالان است آویشن کوهی خشک و راهی عالی برای افزودن مقداری آویشن به رژیم غذایی شماست.

آویشن همچنین ممکن است تأثیر مثبتی بر ایمنی و ماندگاری روغن های پخت و پز داشته باشد. یک مطالعه در سال 2012 نشان داد که عصاره آویشن ممکن است پایداری روغن آفتابگردان را در دماهای مختلف افزایش دهد و همچنین اثرات آنتی اکسیدانی ایجاد کند.

 • منابع:
  1. 12 Health Benefits of Thyme
 • تبلیغات: 
  1. جعبه ای که در آن پر از مواد مخدر یافت شد!
  2. رنگ روغنی رئیس جمهور را از تصادف وحشتناک نجات داد
  3. آقای گل آینده فوتبال موفقیت شغلی نیز دارد!
  4. رفتگر خوش شانسی که ثروتمند شد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.