پخت کیک و بررسی جزئیات مواد تشکیل دهنده آن

تدریس فیزیولوژی اغلب شامل درصد زیادی از سخنرانی های آموزشی است. یک سخنرانی آموزشی 1 ساعته اغلب بسیار طولانی تر از میانگین دامنه توجه اکثر دانش آموزان است .
استفاده از روش های مختلف برای کاهش یکنواختی احتمالی سخنرانی آموزشی ترجیح داده می شود. هنگامی که موضوع مورد بحث دارای تعداد بیشتری از حقایق است که کیک یخچالی خانگی نیاز به حفظ کردن دارند، این مهم‌تر می‌شود.
در این مقاله یک فعالیت ساده را شرح می دهیم که می توان از آن برای زنده کردن آموزش آموزشی دستگاه گوارش استفاده کرد. این شامل پختن یک کیک و بررسی جزئیات مواد تشکیل دهنده کیک و فرآیندهای فیزیولوژیکی مختلف است که در بدن به عنوان یک قطعه کیک از طریق دستگاه گوارش طی می کند.

مواد زیر برای این فعالیت مورد نیاز است: اجاق برقی، مواد تشکیل دهنده کیک، ظروف پخت و تجهیزات ایمنی کافی. این فعالیت طی سخنرانی های آموزشی فیزیولوژی دستگاه گوارش به کیک یزدی سنتی دانشجویان سال اول پزشکی ارائه شد.

این فعالیت ابتدا شامل پخت دو کیک بود. اگرچه پخت کیک در سالن سخنرانی ارجح بود، اما به دلیل مسائل ایمنی این امکان وجود نداشت. بنابراین این کار در یک آشپزخانه کوچک کاپ کیک براونی در امتداد مسیر معمول به سالن سخنرانی انجام شد.

پخت و پز قبل از سخنرانی آغاز شد، به طوری که دانش آموزان با ورود به کلاس درس، با یک کیک شکلاتی تازه پخته شده مواجه شدند.

مواد لازم برای کیک دوم در سالن سخنرانی آماده نگه داشته شد. در ابتدای سخنرانی از دو داوطلب خواسته شد تا خمیر را برای کیک آماده کنند. دستور پخت کیک به طور همزمان پیش بینی شد. پس از آماده شدن خمیر، آن را کیک بستنی شکلاتی برای پخت فرستادند. سپس اولین کیک را آوردند.

 • منابع:
  1. The gastrointestinal system: a piece of cake
 • تبلیغات: 
  1. دستگاه لیزری که می تواند فولاد را نصف کند!
  2. لامپی که باعث کور شدن یک فرد شده است
  3. ساخت جعبه ای که هرگز نمی شکند
  4. دردسر استفاده از رنگ روغنی در آرایشگاه مردانه

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.