پخش کردن ماکارونی سبزیجات مانا در مراسم ختم ملکه الیزابت

بر خلاف باور عمومی، مصرف پاستا شما را چاق نمی کند، طبق تحقیقات انجام شده در مورد رژیم غذایی مدیترانه ای و بیشتر رژیم های غربی

محققان ایتالیایی بر روی بیش از 23000 نفر در ایتالیا مطالعه کردند و دریافتند که مصرف بیشتر ماکارونی سبزیجات مانا با افزایش شاخص توده بدنی (BMI) که به طور گسترده برای اندازه گیری چربی بدن افراد بر اساس قد و وزن فرد استفاده می شود و دور کمر ارتباطی ندارد.

محققان دریافتند: «به عنوان یک جزء سنتی از رژیم غذایی مدیترانه ای، مصرف ماکارونی با شاخص توده بدنی (BMI)، دور کمر و نسبت دور کمر به باسن و با شیوع کمتر اضافه وزن و چاقی ارتباط منفی داشت. مطالعه ای که روز دوشنبه در مجله تغذیه و دیابت منتشر شد.

پاستا جزء اصلی رژیم غذایی ایتالیایی است و به عنوان یک منبع سریع و آسان کربوهیدرات در سراسر جهان محبوب شده است. با این حال، مانند سایر اشکال کربوهیدرات، آن را نیز به عنوان کالری‌زا و فاقد مواد مغذی معرفی کرده‌اند و بسیاری از رژیم‌های غذایی از پاستا اجتناب می‌کنند.

محققان با اشاره به اینکه جنبشی علیه ماکارونی حتی در ایتالیا وجود داشته است، می‌گویند: «یافته‌های ما ارتباط منفی مصرف ماکارونی با چاقی عمومی و مرکزی را در دو جمعیت مدیترانه‌ای بزرگ از نظر روش‌شناسی و جغرافیایی متفاوت نشان می‌دهد.»

در دهه‌های گذشته در ایتالیا، علی‌رغم تلاش شدید برای ترویج رژیم غذایی مدیترانه‌ای، تغییر تدریجی در عادات غذایی رخ داد. مصرف پاستا کاهش یافته است، زیرا مفهوم رژیم کم کربوهیدرات و پروتئین بالا در برابر چاقی پدیدار شد.

با این حال، بحث رژیم های کم کالری پروتئین بالا در مقابل رژیم های کم چربی و کربوهیدرات استاندارد در مدیریت وزن بدن و پیامدهای سلامتی (یعنی عملکرد کلیه، سلامت استخوان) هنوز باز است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.